Як досягти своїх цілей?
У житті часто буває так, що вам необхідно зробити щось важливе. Ви усвідомлюєте важливість справи, але вам не вистачає бажання та енергії працювати. Як кажуть психологи, у вас низька мотивація до діяльності.
Мотивація тісно пов'язана з іншими психологічними процесами: сприйняттям, мисленням, ставленням до себе. Змінюючи сприйняття певних об'єктів, формуючи новий стиль мислення, ми розвиваємо і нове ставлення до своєї діяльності. Коли людина починає міркувати по-іншому, вона починає діяти по-іншому. Привчивши себе до нового мислення (по-іншому сприймаючи себе та свою діяльність), ви тим самим змінюєте свою мотивацію до діяльності. Існує кілька технологій, що дозволяють досягти високої мотивації мінімальними зусиллями.
Визначте, чого ви дійсно хочете
Часто ми навіть гадки не маємо, чого хочемо. Багато наших бажань народжуються від незадоволеності і звучать як: «Я не знаю, чого я хочу, але точно не цього». Будьте конкретними. Та проглянте онлайн семінари безкоштовно, буде корисно.
Ви дійсно хочете працювати на себе чи просто втомилися від своєї роботи? Вам правда потрібні кубики преса чи ви мрієте стати здоровим та енергійним?
Ви повинні точно розуміти, чого бажаєте. Докладно уявіть, що ви вже досягли бажаного, оціните не лише плюси, та й мінуси – вони завжди є. Що ви відчуваєте у своїй?
Виключіть бажання, що суперечать один одному
«Я хочу бути у добрій формі. А ще я ненавиджу займатися спортом».
Часто нова мета залишається нереалізованою, тому що у вас є зворотне бажання, яке їй суперечить. Візьмемо, наприклад, хорошу фізичну форму та сидячий спосіб життя. Бути пасивним і не займатися спортом – це також ваше бажання. Воно походить із прагнення уникнути дискомфорту і заважає виконати нове бажання - привести себе у форму.
Усі зворотні бажання викликані небажанням виходити із зони комфорту та страхом перед невідомістю: тренуваннями, новою роботою чи хобі. Може буде цікаво, проглянте, як заробити кошти онлайн, в цей не легкий час.
*** Подумайте, що потрібно зробити для досягнення мети. Перевірте, чи немає у вас бажання робити це.
Дізнайтеся, як інші люди досягли того, чого прагнете ви
Навряд чи ви хочете досягти того, що раніше нікому не вдавалося. Використовуйте чужий досвід для досягнення своїх цілей. Просто знайдіть в інтернеті людей, які вже зробили це: заробили багато грошей, пробігли марафон, виграли змагання з будь-якого виду спорту або вивчили три мови.
Якщо людина написала автобіографію або книгу з порадами — використовуйте їх, якщо ні — спробуйте зв'язатися і запитати поради безпосередньо. Просто надішліть email з проханням допомогти. Є шанс, що ви отримаєте цінні поради та застереження, які допоможуть вам швидше досягти бажаного.
Складіть найкращий план
З цих вам порад складіть простий план. Уявіть, як би ви досягли бажаного, якби нічого не боялися і мали неймовірну силу волі.
Тепер слідкуйте за тим, як боязка частина вашої свідомості намагається змінити цей план, зробити його менш болючим. Зараз ви спостерігаєте своє зворотне бажання уникнути дискомфорту.
Якщо ви намагаєтеся модифікувати початковий план так, щоб у ньому взагалі не було дискомфорту, бажання уникнути труднощів ось-ось переможе. Чим далі ваш план відходить від початкового, тим менше ваші шанси справді досягти мети – рекомендує Андрієнко Олег Іванович, бізнес консультант, психолог.
*** Не піддавайтеся бажанню уникнути невідомості та дискомфорту.
Внесіть поправки до плану, якщо необхідно
Отже, у вас план. І ви почали рухатися згідно з ним. Якщо ви прогресуєте, проблем немає, продовжуйте рух. Якщо ні, задайте собі чотири запитання:
- Я слідую за планом? Якщо ні, то почніть слідувати.
- Чи є якась незначна частина плану, яку треба змінити? Якщо є, міняйте.
- Чи потрібний мені інший план з огляду на все, що я тепер знаю? Якщо це так, розробте тактику, яка відповідає вашій поточній ситуації.
Чи вважаю я, що моя мета недосяжна чи не потрібна мені? Якщо так, кидайте і займіться чимось іншим.
Як правило, всі проблеми та проблеми, які ви зустрічаєте на своєму шляху, вже переживалися іншими людьми. Погуглить.
*** Якщо ваш план не працює, внесіть коригування або змініть його. Якщо ваша мета більше не здається вам привабливою, відмовтеся від неї.
Бізнес в Україні переходить "на військові рейки" |
Як зробити сільське господарство здатним упоратися з будь-якими викликами? |