По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Закон Про регулювання містобудівної діяльності

Закон України “Про регулювання містобудівної діяльності” був прийнятий у лютому 2011 року та 12 березня того року набрав чинності. Цей закон замінив інший – “Про планування та забудову територій”, який відповідав за регулювання відносин в сфері містобудування.
Згідно з законодавством, в Україні даний закон є одним з основоположних документів, де зазначені основні питання містобудівної діяльності. В такому документі можна знайти інформацію про:
 - генеральний/детальний план територій;
 - дозвіл на виконання будробіт;
 - будівельний паспорт тощо;
 - введення в експлуатацію;
 - та інші дані.

Якщо Вас цікавить, як отримати дозвіл на будівництво для будь-якої споруди, телефонуйте до юридичної компанії DOZVIL. Кваліфіковані юристи зможуть відповісти на всі важливі питання щодо Вашої справи.
ДІЗНАЙТЕСЬ - як взяти землю сільгосппризначення в оренду під час війни, а також. як під час війни взяти в оренду землю сільгосппризначення?

    Що таке містобудівна діяльність?
Містобудівна діяльність – це дії, призначені для організації матеріально-просторового довкілля життєдіяльності людини у населених пунктах. Головною метою такої діяльності  є створення та впровадження ефективної містобудівної документації. Під останньою варто розуміти матеріали у текстовому і графічному вигляді, які охоплюють усі питання, пов’язані з використанням територій.
Об’єктами містобудівної діяльності можуть бути:
- будинки та споруди;
- території з функціональним призначенням (рекреаційні, виробничі, комунальні, які мають статус культурної та природної спадщини);
- територія України та її адміністративно-територіальні одиниці.
 Маючи унікальну нагоду, пропонуємо відео тренінг Управлінський облік показники ефективності та система контролінгу, а також, і відео тренінги з фінансів для фінансових керівників бухгалтерів. HR.

    Структура Закону про регулювання містобудівної діяльності
Закон про містобудівну діяльність є одним з основних документів в містобудівній діяльності. Саме цей документ розкриває основні поняття та визначення в сфері містобудування.

Структурно закон містить наступні розділи:
 - У першому розділі знаходяться всі загальні положення з основною інформацією, яка стосується сфери містобудування. Також зазначені терміни, які використовуються у цій області, та головні закони на які можна посилатися у містобудівній діяльності.
 - У другому розділі можна знайти інформацію щодо основних органів у сфері містобудівної діяльності та усіх процесів, які пов’язані з ними.
 - У третьому розділі описано, як відбувається планування території на всіх рівнях (державному, регіональному та місцевому). Також розповідається про генеральний та детальний план, реєстр будівельної діяльності, містобудівний кадастр й т.і.
 - У четвертому розділі зазначена інформація щодо основних понять, які стосуються оформлення дозвільних документів на будівництво, проведення технічної інвентаризації, введення об’єктів в експлуатацію та інші відомості про містобудівну діяльність.
 - Останній розділ містить прикінцеві положення.

      Органи, що здійснюють свою діяльність в містобудівній сфері
Органами, що відповідають за управління щодо містобудівних заходів в Україні є:
 - Органи державного архітектурно-будівельного контролю.
 - Кабмін України.
 - ВР України.
 - Центральні органи виконавчої влади й інші.

Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) є тим органом, у якому необхідно реєструвати документи перед тим як розпочати будівництво та вводити нерухомість в експлуатацію, а також реєструвати інші документи, які необхідні в містобудівній діяльності.
Якщо у Вас є питання щодо оформлення документів на нерухомість, залишайте на сайті заявку на зворотний дзвінок або телефонуйте за номерами,  вказаними у розділі контакти.

      Що таке реєстр будівельної діяльності?
Відповідно до ЗУ Про містобудування, в Україні з 2020 року працює реєстр будівельної діяльності. Останній має вигляд бази даних, у якій містяться всі відомості щодо об’єктів у процесі будівництва або вже побудованих, відомості про експертизу проектів, дозвільні документи, інформація щодо учасників будівельного процесу та інші дані. Слід зазначити, що у базі зібрана вся інформація, яка раніше зберігалася у різних реєстрах та базах даних.
Під час внесення об’єкту до Реєстру до нього прив’язується унікальний ідентифікатор. За його допомоги можливо зв’язати об’єкт з усіма документами, які його стосуються та були отримані на різних етапах будівництва.
P/S:  Також закони України - термін оформлення незатребуваних паїв хочуть продовжити, і про як розраховується орендна плата за землю? Маємо надію, що ці поради вам допоможуть.