По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Що зміниться при укладенні договорів оренди землі

Верховна Рада України Законом від 12.02.2015 р. № 191-VIII внесла низку суттєвих змін до Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 р. № 161-XIV. Зокрема:

  • скорочено перелік істотних умов договору оренди землі (до їх числа віднесені об’єкт оренди, строк договору й орендна плата);
  • скасовано перелік документів, які мали бути невід’ємною частиною договору оренди землі (наприклад, план або схема земельної ділянки, акт приймання-передачі об’єкта оренди тощо); Дмитро Павленко в Києві, для юристів України.
  • врегульовано, що об'єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди;
  • визначено, що при передачі в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства строк дії договору оренди землі не може бути меншим як 7 років;
  • встановлено, що за загальним правилом орендна плата має справлятись у грошовій формі тощо.

 

В Україні можуть спростити продовження договору оренди землі для будинків, які введені в експлуатацію



Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства має намір спростити процедуру продовження договору оренди землі для будинків, які введені в експлуатацію.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«За сьогоднішнім законодавством, щоб продовжити договір оренди необхідно пройти сесію міськради, він не може забрати землю під будівлею, але потрібно пройти багато комісій і процедур, а це не один місяць і, відповідно, можливість корупції. Ми маємо намір спростити процедуру продовження договору оренди для будівель, які введені в експлуатацію і дати можливість укладати договори адміністрації», – сказав заступник міністра.

Парцхаладзе відзначив, що міністерство хоче зробити земельне законодавство більш гнучким для галузі будівництва в цілому, щоб залучити інвесторів і піти від корупційних схем.