По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Який будинок кращий: каркасний чи з газоблоку?

Будівництво будинку — дуже важливий і вирішальний етап у житті будь-якої людини, до якого потрібно поставитися дуже серйозно. В даний час найпопулярнішими техніками є будівництво з каркасів і газоблоків. Тому в цій статті ми розглянемо плюси і мінуси кожної з них, щоб вам було легше вибрати, який будівельний матеріал використовувати для свого будинку.

UiDJQAnc5O4V7BiyHZcIMeSQpR1m-Z2hYre2Om6eTHnHcCY6SivGBXYBsg7zz4-XEgVEpDhumYaW8DI7yffsraKXdK-TImqjQ3dhVMiSiKnoGEb1DuJuUmZOZYDPtqhMxaNaY1LuUIaYlTFJZqOXK1k

Основні властивості та характеристики газобетону

Газобетонні блоки для подальшого будівництва будівель складаються з різних компонентів: цементу, кварцового піску, спеціальних газогенераторів (порошок і алюмінієва паста), іноді доповнюються глиною і вапном. При створенні будівельного матеріалу всі його компоненти реагують з водою. Отриману суміш розливають у спеціальні форми. В результаті реакції суміш починає підніматися і утворювати пори. Після цього виконується нарізка газобетону (у вигляді плит або блоків).

Переваги та характеристики газобетону

Серед переваг газобетону можна виділити наступні моменти:

  1. Екологічно чистий. Сучасні виробники газобетону використовують лише екологічно чисті елементи, які не є шкідливими для середовища та не загрожують здоров’ю людини.
  2. Швидкість зведення. Термін будівництва максимально швидкий. Це відбувається за рахунок зручного та доволі великого за розміром будівельного матеріалу. Крім того, при будівництві будинку з газобетону вам не знадобиться стільки інструментів, скільки при будівництві каркасного або цегляного будинку.
  3. Енергоефективність. Стіни з газобетонних блоків мають високий опір теплопередачі, іншими словами, низьку теплопровідність і, таким чином, економлять витрати на опалення.
  4. Пориста структура робить стіни з газоблоків дихаючими та забезпечує хорошу тепло- та звукоізоляцію.
  5. Довговічність і стабільність. Будівельні матеріали такого спектру мають можливість прослужити до 100 років. В газобетоні не розмножуються різні шкідливі мікроорганізми і цвіль. Цей матеріал не деформується, стійкий до холоду і спеки.
  6. Пожежна безпека. Газобетон — вогнетривкий матеріал, здатний витримувати безпосередній контакт з вогнем протягом 5-7 годин.
  7. Легкий і піддатливий. Невелика маса газоблоку дозволяє проводити будівельні роботи без зусиль. Його вага коливається від 300 до 1200 кг/м3. Цей матеріал піддається обробці різними інструментами: ножами, пилами, дрилями і т.д., що відіграє важливу роль при прокладанні електропроводки та сантехніки в будинках.

kqWzGYm1EmB0zJrLuEZC1lJM8GasEYZ3gwr3JepXnOuy7ScLzePvRb4Ed9Xa6_p61toHs-ta6URI1ecsxGmb716bF0EmTwo1mlqQDk7K8_myG99J6-uHWnY69e2TnSdztX03DkAXBHHkZf_k4l43CS4

Важливі аспекти каркасної технології

Дерев’яне будівництво, яке ще називають канадською технологією, набуло популярності в Україні завдяки багатьом позитивним сторонам, про які ми поговоримо далі.

Важливим фактором при проектуванні каркасного будинку є майбутнє призначення будинку. Будинок для тривалого проживання або будинок для відпочинку на сезон, наприклад, як дача або котедж — від цього залежить ступінь утеплення каркаса і деякі інші технічні моменти.

Базові каркасно-стінові комплекси мають таку конструкцію:

  1. Основа — каркас з дерев'яних брусів;
  2. Мінеральна вата як головний теплоізоляційний матеріал.
  3. Зовнішні та внутрішні облицювальні панелі.
  4. Внутрішнє оздоблення — пароізоляція та облицювання.
  5. Ззовні — утеплювач ЕППС та ізоляційна штукатурка.

За способом монтажу можна розділити на наступні різновиди:

  • Модульні панелі зібрані на заводі і доставлені на місце в готовому вигляді.
  • Монтажні — збирається безпосередньо на місці.
  • Модульна установка — зібрана в цеху конструкція з встановленим комунікаційним обладнанням (трубопроводи, електромережа та ін.).

Переваги та особливості каркасних будинків

Основні плюси каркасної технології полягають в наступному:

  1. Теплова ефективність. Низька теплопровідність деревини забезпечує будинку високу енергоефективність. Взимку або в прохолодні періоди будинок нагрівається протягом короткого періоду часу та залишається прохолодним у теплі місяці.
  2. Екологічність каркасних будинків обумовлена ​​використанням натуральної деревини та інших безпечних матеріалів.
  3. Бюджет. Каркасні будинки коштують дешевше, ніж більшість будівельних технологій.
  4. Альтернативний фундамент. Заливка фундаменту — не єдиний можливий варіант. Також будинок можна монтувати на гвинтові палі.
  5. Конструкція проста і швидка у будівництві. Фахівці можуть побудувати каркасний будинок за 3 місяці.

MOlnhBX5pFxAJ2yV-_4UPAcsMqpoVcWhVkIvhpYsBj3KLIVcpNLv3YK2BfRwGLvqNPnMkty49qFImCF4HQGGUDviPOY4odHBsoxQvWwJnogyQtGL3QmLs6a52Fvwr21AXQqyVopgR2aoZrnjcSuyLE4

У кінцевому рахунку

Ознайомившись із усіма основними характеристиками двох технологій, ви можете провести порівняльний аналіз, щоб знати, яка з них краще для вас під час будівництва вашого будинку.

  • І будинки з газобетону, і каркасні будинки мають схожі переваги, з яких можна виділити екологічність, простоту і швидкість будівництва.
  • Газоблок має низьку теплопровідність, приблизно на такому ж рівні, як і деревина. Тож обидва будматеріали здатні забезпечити високий рівень енергоефективності, при цьому «каркас» все одно буде теплішим.
  • Якщо говорити про пожежну безпеку, то газоблоки є однозначним лідером. Газобетон має кращу вогнестійкість, ніж дерев’яний каркас.
  • Каркасні будинки за вартістю будівництва перевершують інші види будинків, у тому числі й газобетонні, і є більш економічними.
  • За показниками повітропроникності газобетон і дерево дуже схожі.
  • Газоблоки домінують за рівнем звукоізоляції, а також за довговічністю конструкцій.

Тому, якщо ви плануєте максимально заощадити кошти і в найкоротші терміни побудувати теплий екологічний будинок, каркасна технологія — найкращий вибір. Якщо ви готові витратити трохи більше часу і грошей на будівництво такого будинку, то сміливо зупиняйтеся на газобетоні.