Прямі іноземні інвестиції в економіку України
Національний банк України удосконалив облік прямих іноземних інвестицій (ПІІ) відповідно до міжнародних стандартів
За даними НБУ, відтепер у статистиці платіжного балансу та міжнародної інвестиційної позиції України у ПІІ враховуватимуться кредити, отримані від сестринських компаній-нерезидентів.
Сестринськими вважаються підприємства, які мають загального безпосереднього чи опосередкованого прямого інвестора, але мають менше 15% статутного капіталу одне одного.
Такий облік ПІІ дозволяє охопити більше боргових операцій у межах міжнаціональних корпорацій, точніше визначити обсяг інвестицій та краще відобразити їхню спрямованість.
Ми пропонуємо, онлайн семінари тренінги з продажу в Україні, а також, онлайн тренінги семінари в2в з продажу, для продавців.
Облік кредитів між сестринськими підприємствами не впливає на сальдо фінансового рахунку платіжного балансу через перекласифікацію кредитів із статті "інші інвестиції" у статтю "Прямі інвестиції".
Водночас, за результатами обліку кредитів між сестринськими підприємствами, чисті запаси ПІІ станом на кінець III кварталу 2022 року переглянуті на $7,1 млрд (з $58,2 до $61,1 млрд).
Оскільки у статистиці ПІІ кредити між сестринськими підприємствами класифікуються відповідно до резидентної належності кінцевого контролюючого інвестора, ПІІ в Україні збільшено на $3,7 млрд, а ПІІ за кордон зменшено на $2,3 млрд.
Відповідні ретроспективні уточнення тимчасових лав статистики зовнішнього сектора здійснено з 2018 року.
На кінець І кварталу ПІІ в економіку України становили $51,785 млрд. Прямі іноземні інвестиції в Україну у II кварталі 2022 року становили $1,35 млрд.
У першому півріччі ПІІ зросли на $2,7 млрд. порівняно з аналогічним періодом 2023 року.
Минулого року чистий відтік прямих іноземних інвестицій в Україну склав $868,2 млн у порівнянні з їх чистим припливом у $5,86 млрд у 2023 році.
Україна може отримати інвестпакет від ЄС на € 7,4 млрд.
Офіційний розмір інвстпрограми для України стане відомим у ході майбутнього саміту Україна-ЄС.
Напередодні саміту чиновник ЄС на умовах анонімності поділився з журналістами про те, що буде запущено інвестиційний пакет на 6,5 млрд. євро, який допоможе Україні стимулювати приватно-державне інвестування в економіку. Він також додав, що рішення про це вже ухвалено.
Однак це не означає надходження від ЄС такої значної суми. Інвестплан буде розроблений за форматом, який діє для всіх держав Східного партнерства та передбачає гранти, кредити та насамперед банківські гарантії, які, за очікуваннями ЄС, дозволять залучити майже вдесятеро вищу суму інвестицій.
Уточнену суму кредитів, гарантій та грантів у ЄС поки що не називають. Як розповів інший представник ЄС, було розподілено інвестиційний план для всього Східного партнерства, анонсований у червні, та виділено з нього складові для різних країн.
P/S: статты з нашого порталу - як об'єднати земельні ділянки правильно, Як приватизувати земельну ділянку в Україні ? Також, В Україні впровадений нові методи нормування у будівництві: діє Закон України, Кадастровий номер земельної ділянки. А також, навіщо Кадастровий план земельної ділянки, для вас, чи вашої компанії?