По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як присвоїти кадастровий номер в державних актах на землю, старого зразка

Кадастровий номер земельної ділянки - це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повторюється на всій території України, присвоюється земельній ділянці з метою його ідентифікації та зберігається за ним протягом усього часу існування такої ділянки.

Державні акти на право власності на земельну ділянку, видані до 2002 року (так звані державні акти «старого зразка»), не містили інформації про кадастрового номера земельної ділянки, а тому таким земельним ділянкам кадастрові номери присвоєні були.

   Зверніть увагу! Незалежно від того, що державні акти «старого зразка» не містять інформації про кадастровий номер, вони вважаються дійсними до тих пір, поки за бажанням або за необхідності власник не замінить їх на нові.

Однак при продажу землі, оформленні спадщини, іншому відчуженні земельної ділянки і т.д., виникають проблеми в зв'язку з відсутністю кадастрових номерів земельних ділянок в державних актах «старого зразка», адже за новими вимогами кадастровий номер є обов'язковою умовою для продажу, дарування, оформлення спадщини щодо земельної ділянки та здійснення інших юридичних дій, пов'язаних із земельною ділянкою.

До відома! Згідно зі статтею 132 Земельного кодексу України угоди про перехід права власності на земельні ділянки повинні містити кадастровий номер земельної ділянки. Відповідно до частини 6 статті 120 Земельного кодексу України істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти.

Присвоєння кадастрових номерів на вже приватизовані земельні ділянки при існуючому державному акті «старого зразка» відбувається на підставі технічної документації із землеустрою, а також внесенням відомостей про земельну ділянку до бази даних автоматизованої системи державного земельного кадастру.

Для вирішення питання щодо визначення та присвоєння кадастрового номера земельній ділянці власнику або набувачу права на земельну ділянку необхідно звернутися в територіальний орган земельних ресурсів (районного відділу земельних ресурсів) із заявою про присвоєння земельній ділянці кадастрового номера. Разом із заявою необхідно надати копію документа, що посвідчує особу (паспорт), копію документа, що посвідчує право на земельну ділянку та копію ідентифікаційного номера.


Доречи, пропонуємо тренінги в Україні, по земельному законодавству, а також, Радіслав Гандапас у Львові, з новою програмою.

Територіальні органи земельних ресурсів перевіряють наявність в архіві документації із землеустрою:

 - При наявності всіх необхідних документів із землеустрою в архіві орган земельних ресурсів надає кадастровий номер земельної ділянки та видає власнику витяг з Поземельної книги із зазначенням кадастрового номера.

- У разі відсутності необхідної документації із землеустрою в органах земельних ресурсів власнику земельної ділянки для отримання кадастрового номера необхідно:

КРОК 1. Замовити виготовлення технічної документації із землеустрою у відповідній державній або приватній землевпорядній організації, яка має ліцензію на виконання таких робіт. Перелік таких організацій можна знайти на офіційному сайті Державного агентства земельних ресурсів України.

КРОК 2. Землевпорядна організація готує документацію із землеустрою, необхідну для присвоєння кадастрового номера, і файл обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді.

КРОК 3. Органи земельних ресурсів на основі розробленої документації із землеустрою присвоюють кадастровий номер земельної ділянки та видають власнику витяг з Поземельної книги із зазначенням кадастрового номера.

Інформаційна довідка. Порядок присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, терміни і перелік необхідних документів встановлено Тимчасовим порядком присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2010 № 749