По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Уряд запускає програму підтримки українського машинобудування

Кабінет Міністрів запускає програму підтримки української машинобудівної промисловості за допомогою гарантування участі виробників вітчизняної продукції у електронних торгах. Вона реалізовуватиметься з використанням інструменту локалізації, що передбачає вимоги до походження продукції, яка продається через систему Prozorro.

Метою програми є стимулювання розвитку машинобудівної промисловості шляхом створення попиту на таку продукцію.

Для практичного втілення програми, Уряд ухвалив порядок підтвердження частки вітчизняних складових у продукції, яке здійснюється наступним алгоритмом:
 - Виробник розраховує собівартість товару - окремо імпортних та українських компонентів, та визначає частку локалізації за встановленою формулою. До участі у публічних закупівлях допускаються товари, в яких не менше 10% внутрішньої складової вироблено на території України;

 - Результати розрахунків подаються до Міністерства економіки разом із заявкою щодо включення продукції до переліку товарів, які відповідають ступеню локалізації;

 - Міністерство в автоматичному режимі перевіряє арифметичну коректність наданих калькуляцій та вносить товар до реєстру;

 - Після цього виробник отримує можливість брати участь у публічних закупівлях;

 - Щоб виключити можливі маніпулювання даними, постачальник продукції після перемоги на аукціоні зобов'язаний надати замовнику розрахунки щодо рівня локалізації на поставлений товар чи партію товару.

Зазначені вимоги поширюються на автомобілі швидкої допомоги, пожежні авто, електробуси, окремі деталі, такі як двигуни, турбіни, насоси та компресори тощо.

Вимоги не розповсюджуються на продукцію з країн, з якими Україна підписала угоди про вільну торгівлю, а також на товари учасників Угоди про державні закупівлі. Це, зокрема, країни ЄС, Японія, США, Південна Корея, Сінгапур, Гонконг, Канада.

Також Уряд затвердив порядок моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва. Він здійснюється раз на півроку Міністерством економіки для мінімізації ризиків.

За матеріалами Мінекономіки.

P/S: Також пропонуємо корисні статті, для Вас і вашої компанії:
Пропонуємо відео тренінг Корпоративні тренінги з логістики у вашій компанії.
Є відео тренінг складська логістика , у вашій компанії
А також, відео тренінг транспортна логістива, від Ярослава Степченкова.