Що таке верифікація?
Верифікація – простими словами, це технологія перевірки інформації на достовірність, правильність, точність.
Якщо від вас потрібно пройти верифікацію, це означає, що потрібно виконати процедуру перевірки на справжність вашого профілю, документа або дії. Простою мовою розробник програмного засобу подбав про безпеку, звертаючись до алгоритмів верифікації.
Що означає верифікація та навіщо вона потрібна?
В інженерних системах, при контролі якості, в областях тестування нормативів та інших суміжних сфер без акта перевірки не обійтися (верифікація ГОСТ 24297-2013, наприклад). Аутентифікація - теж є актом верифікації облікового запису (особистості, персони, користувача), тобто перевірки автентичності ідентифікаційних даних. Існує безліч інших прикладів, включаючи такі області, як аналіз даних (перевірка прогностичного результату чисельної моделі), фальсифікованість наукових досліджень, процес аудиту тощо.
Приклади верифікації у програмному забезпеченні.
У переважній більшості випадків верифікація даних – це гарантія безпеки та працездатності програмного забезпечення при взаємодії з персональними даними. Процедура перевірки створює бар'єр для зловмисників та знижує ризики автоматизованих шахрайських схем в інтернеті, коли створюються облікові записи з неіснуючими даними з метою нашкодити роботі сайту, сервісу, додатку. Ось що означає пройти верифікацію в різних сервісах.
1. Верифікація за ГОСТ.
При закупівлі продукції організаціям важливо впевнитись, що вони отримують той товар, який відображений у документації, для чого в Україні проводиться перевірка за ГОСТ 24297-2013. Якщо щось йде не так, то верифікація переривається, екземпляр з порушеннями отримує відмітку про невідповідність та вирушає на оформлення рекламації.
2. Верифікація картки (кредитної, дебетової).
При отриманні банківської картки потрібно підтвердити факт, що їй має намір скористатися та людина, яка зазначена у договорі, для цього система верифікації картки запитує додаткову інформацію. Адже шахрай уже має номер "пластику", дату закінчення терміну дії, ім'я власника і CVV2/CVC2-код, але доступу до телефону власника може не бути — перевірка виконується за допомогою SMS, інтернет-банку або дзвінка оператора. За схожою схемою реалізована двофакторна верифікація, коли на додаток до основної (парольної перевірки або за допомогою сенсора відбитка пальця) потрібен ще один фактор підтвердження (наприклад, SMS з телефону прив'язаного або код з мобільного додатка).
3. Верифікація гаманців в Інтернеті.
Платіжні системи та інтернет-гаманці теж змушені додатково захищатися від шахрайських схем, де без процедури автентичності клієнта ніяк не обійтися. До верифікації шляхом різних сертифікатів, уточнень, роздрукованих паролів, «селфі» з паспортом у руках та інших методів вдаються «Ківі», WebMoney, PayPal та інші.
4. Верифікація сайту.
Перевірка сайту з верифікацією доступу користувача до прав адміністратора — ще один поширений різновид використання різних сервісів, наприклад, Яндекс.Вебмастер. Для реєстрації необхідно переконати пошукову систему, що ви справді дійсний власник сайту, для чого потрібно використовувати спеціальний код у спеціальному тегу в HTML-коді головної сторінки, або завантажити в кореневий каталог HTML-файл через FTP або за допомогою інтерфейсу CMS. Також вам напевно знайома антиспам-верифікація на сайтах «Капча» (CAPTCHA) із перевіркою людина зайшла на сторінку або автоматизований бот.
5. Верифікація в "Інстаграм"
У соціальних мережах популярні та відомі персони можуть створювати свої «офіційні сторінки», але як їх відрізнити від шахраїв та клонів? Для цього передбачено алгоритм верифікації, як у Вконтакті та Інстаграм, після виконання якого обліковий запис отримує значок підтвердження особистості.
*** Тепер ви знаєте, що означає пройти верифікацію в інтернеті, програмному сервісі, банківській системі, додатку або навіть при купівлі товарів. Однак завжди пам'ятайте, що надіслані особисті дані в онлайн-системи можуть бути скомпрометовані, вилучені або вкрадені зловмисниками. Намагайтеся проходити верифікацію в інтернеті лише на перевірених сайтах та в організаціях, яким ви довіряєте.
P/S: Наша компанія пропонує онлайн тренінги з управлыння персоналом, а також і онлайн корпоративні тренінги з продажу, для керывникыв пвдроздылыв, власникыв бызнесу.