По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як залучити інвесторів?

Досвідчені інвестори спочатку обирають людей, у яких вкладатимуть гроші. На проект вони дивляться лише у другу чергу. Звідси основні правила під час пошуку інвестора:
Зовнішній вигляд

Перше враження можна справити тільки один раз, тому одягніться відповідно. У костюмі з краваткою можна піти в інвестиційний фонд або в компанію з діловим дрес-кодом, але на зустріч у більш неформальній обстановці немає сенсу одягатися в костюм: потрібно лише не викликати враження, що відштовхує.

Тотальна впевненість.
Щоб дотримуватися цього правила, не надавайте кожній зустрічі надто великої ваги. Інвесторів багато, а це лише один із них. Просто зробіть все, що від вас залежить найкращим чином.
Знайте добре свій продукт

Принесіть із собою наочні матеріали — дуже короткі та зрозумілі презентацію та фінмодель. Ваш пітч має передати інвестору:
 - суть товару;
 - чому ви хочете займатися саме ним;
 - чим продукт кращий за інших;
 - чому потрібно вкладатися саме у цю нішу;
 - чому цей бізнес проіснує багато років;
 - які у нього перспективи;
 - Скільки заробить інвестор.

Підготуйтеся до зустрічі.
Підготуйте питання до інвестора і дізнайтеся якнайкраще цю людину з відкритих джерел. Переконайтеся, що хочете робити разом з ним бізнес. Дізнайтеся, де він працював, чим займався, які бізнеси будував, чому пішов з них.
Зробіть попередні кроки щодо проекту

Укладені договори, обрані локації, зібрана команда — краще, ніж ідея: вони підтвердять серйозність ваших намірів.

Слухайте інтуїцію.
Ваше завдання не тільки переконати інвестора вкласти у вас гроші, але й зрозуміти: чи хочете ви працювати з цією людиною? Задавайте питання, зрозумійте його цінності та цілі. Дізнайтеся, чому він погодився на зустріч і що його зацікавило? Чи він інвестував раніше і чи успішно? Які в нього стосунки із партнерами?

Слухайте свою інтуїцію і не починайте роботу з тими, у кому виникають сумніви. Шукати партнера по бізнесу — все одно, що укладати шлюб. Ви ж не робитимете пропозицію руки і серця тому, в кому не впевнені?
Не погоджуйтесь на невигідні умови

Умови пропонуєте ви, інвестора вибираєте. Навіть якщо інвестор каже, що працюватиме з вами тільки на своїх умовах — це може бути лише початком переговорів.

Не женіть коней.
Не поспішайте інвестора. Можливо, він чує про вас та про проект уперше, йому потрібно у всьому розібратися. Дайте йому час подумати, розібратися, оцінити усі деталі. Не поспішайте інвестора і в жодному разі.

Ваша мета на зустріч: «продати» себе, проект, цифри та призначити наступну зустріч. Уловіть усі питання та сумніви, щоб підготувати відповіді на них до наступної зустрічі.

                                                                Де шукати інвесторів?

Інвестор – це партнер, тому важливо уважно підходити до його вибору. Є кілька способів залучити інвестиції. Розповідаємо, як залучати перші інвестиції підприємцям-початківцям.

Нетворкінг. Це створення мережі корисних знайомств. Починати пошук інвестицій у проект можна з сім'ї, друзів та колишніх колег. Це коло називають 3? F або FFF — Family, Friends and Fools, тому що давати гроші на ідею або абсолютно сирий продукт можуть тільки рідні, друзі або дурні.

Ще рекомендуємо ходити на зустрічі підприємців, наприклад, бізнес-сніданки або мітапи. Шукати їх можна у соціальних мережах, на Timepad чи Linkedin, через знайомих.

На заходах із підприємцями можна розповісти про свою ідею та познайомитися з людьми, які захочуть інвестувати у ваш продукт або підкажуть, хто може бути зацікавлений у цьому.

Щоб вийти на потрібних людей, можна писати знайомим та просити їх дати контакти потрібної людини.

 *** «Для будь-якого підприємця нетворкінг — це вогнетривкий золотий запас».

Михайло Колосенко Керуючий партнер консалтингової компанії

Бізнес-акселератори. Це інтенсивна програма для стартапів, де організатори допомагають їм швидко збільшити прибуток або знайти гроші. Іноді й самі фінансують перспективні проекти.

Крім грошей там можна отримати корисні поради від експертів. Наприклад, навчитися будувати фінмодель або вивчати цільову аудиторію. Програми тривають кілька місяців: найчастіше два-три.

Перед тим, як почати вчитися в акселераторі, підприємець ставить цілі. Правильно поставити цілі допомагає фахівець – трекер. Після встановлення цілей куратор зустрічається з командою проекту і вони коригують дії.

Увесь час навчання йдуть тематичні та практичні вебінари, курси від експертів. Ще раз-два за програму проводять сесії консультацій експертів, на яких можна поставити запитання, попросити поради та знайти корисних людей.

Іноді стартапам дають менторів, які допомагають завести корисні зв'язки, подивитися у новому напрямку, скоригувати стратегію та тактику, підготуватися до виступу на демо-днях. Демо-дні - це офлайн-або онлайн-заходи, на яких можна розповісти про продукт, шляхи в акселераторі, про подальші плани та запит. Після виступу акселератор чи приватні інвестори можуть запропонувати фінансування чи підказати, що робити далі.

Акселератори бувають різних видів проектів. Технологічні проекти можуть піти в акселератор із державною участю. Наприклад, в «Архіпелаг» чи ФРІІ.
Якщо продумати заявку, все прорахувати та грамотно скласти презентацію, можна за підсумками участі в акселераторі отримати від держави грант на розвиток проекту.

Окрім українських стартапів, можна спробувати потрапити до закордонних. Рекомендуємо шукати іноземних інвесторів у країнах, на ринок яких ви хочете вийти. Наприклад, в Азії чи Південній Америці.

Великі технологічні компанії, наприклад, Яндекс, теж створюють свої акселератори. Найчастіше вони інвестують у ті стартапи, які вписуються в їхню екосистему. Буває, що українські акселератори розробляють спільні програми із міжнародними.

Ще є тематичні акселератори. Наприклад, акселератор, який набирає лише ті стартапи, які займаються медичними технологіями.

Шукати відповідні акселератори можна в інтернеті та соціальних мережах, запитувати у знайомих підприємців і на різних заходах для стартапів.

P/S: Ми пропонуємо цікаві статті поради:

* Канада може допомогти Україні отримати спецобладнання для агроекспертиз

 * Канада готова допомогти суднами для експорту українського зерна

P/S: Також, пропонуємо інші цікаві статті:
 ** Ведение бизнеса на основании деклараций о хозяйственной деятельности.Это нужно знать
 ** При покупке авто можно теперь сэкономить от 40% до 80% стоимости. Каких моделей касается?
 ** Кредитование бизнеса на выгодных условиях.Это может вам пригодится.