По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Зареєстровано законопроект про продовження терміну оформлення незатребуваних паїв

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (№11150 від 4 квітня 2024 р.).

Згідно з пояснювальною запискою, проектом пропонується:
  1. Продовження (з 2025 по 2028 рік) строку оформлення незатребуваних (нерозподілених) земельних ділянок, здійснення розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) та їх спадкоємцями земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок.
  2. Приведення Земельного кодексу України та законодавчих актів у сфері земельних відносин у відповідність до Закону України «Про адміністративну процедуру» (із встановленням обов'язковості письмової форми клопотань про надання земельних ділянок державної, комунальної власності у власність, користування, коригуванням норм щодо оскарження рішень про надання земельних ділянок у власність, користування тощо).
  3. Відновлення обов'язковості підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землеупорядників (на сьогодні норма зупинена на час воєнного стану).
 4. Продовження до 2026 року пілотного проекту щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру сертифікованими інженерами-землеупорядниками.
 5. Усунення неузгодженостей між Законами України «Про землеустрій» та "Про оцінку земель" (один із них дає право проводити роботи із землеустрою та оцінки земель і юридичним особам, і фізичним особам-підприємцям, другий — лише юридичним особам).
  6. Приведення назв глав Земельного кодексу України у відповідність до предметів їх правового регулювання (вказівка у назвах розділів не лише назв категорій земель, а й відповідних обмежень у використанні земель інших категорій).
 Пропонуємо відео тренінги з логістики, а також, відео тренінг Управління відділом продажів, від А до Я.
            

                              Що буде, якщо не оформити право власності на землю?

Якщо у вас є сертифікат на земельну частку, але ви не оформите право власності до 1 січня 2025 року, або межі ділянки не будуть виділені на місцевості, ваш пай буде вважатися невикористаним.

 *****  Відповідно до рішення органу місцевого самоврядування та судового рішення, невикористана земельна ділянка буде передана в комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована.

Для тих, хто пропустив строки з поважних причин, суд може визначити додатковий строк за позовом. Однак причини повинні бути обгрунтованими і підтвердженими належними доказами.

P/S: Також корисні статті з нашого сайту, такі  - як розраховується орендна плата за землю? По темі, як під час війни взяти в оренду землю сільгосппризначення? А також, як розрахувати орендну плату за пай? І звіснож, як вирішити земельні спори у судовому порядку в Україні.