По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як приватизувати земельну ділянку в Україні

Як не дивно, але тільки в нашій країні отримати щось безкоштовно – майже завжди виходить дорожче, ніж купити. У більшості випадків ця аксіома має місце і під час безкоштовної приватизації землі, законне право на отримання якої має будь-який громадянин нашої держави. Приватизація земельної ділянки у Києві чи Київській області, та й по всій Україні, це дуже клопітне і не завжди дешеве заняття, тому без професійної юридичної допомоги, бажано кваліфікованого інженера-землеустрою, який має відповідний сертифікат, нічого не вийде.

То хто ж може в нашій країні безкоштовно приватизувати землю?

Згідно зі статтею 116 ЗКУ ("Земельного кодексу України"), для кожного громадянина України встановлюється право на отримання землі у власність на безоплатній основі. При цьому так звана безкоштовна приватизація землі в Україні може проводитись лише у таких випадках:
1. Приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;
2. Отримання земельних ділянок рахунок земель комунальної чи державної власності у випадках коли має місце приватизація комунальних чи державних сільгосппідприємств, установ і закупівельних організацій;
3. Отримання ділянок за рахунок земель державної чи комунальної власності у суворих межах певних норм безоплатної приватизації землі в Україні.

- Отримати та використовувати безкоштовну землю в нашій країні можливо для:
1. Ведення селянського чи індивідуального селянського господарства;
2. Садівництва (індивідуального чи колективного);
3. Побудови та обслуговування приватного житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибної ділянки);
4. Індивідуального дачного будівництва;
5. Будівництва індивідуального гаража;
6. Винятково в межах суворих норм безоплатної приватизації ділянок.
Маючи нагоду, хочемо запропонувати онлайн тренінги Ефективне управління проектами, а також і онлайн семінари з логістики в Україні, корпоративні курси навчання.

Яку площу ділянки можна приватизувати в Україні?
Відповідно до законодавства та ЗКУ чітко виписані обсяги (площі) передбачені для безкоштовної приватизації землі:
1. Для ведення особистого фермерського господарства – у розмірі земельної частини (паю), яка визначена для всіх працівників сільгосппідприємств, які розташовані на території сільської, селищної, міської ради, де розташоване фермерське господарство. У випадках коли на території відповідної ради розташовано кілька сільгосппідприємств, розмір земельної частини (паю) вважається середнім по цих підприємствах. У разі відсутності таких сільгосппідприємств розмір прийнято вважати як середній у цьому районі;
2. Для ведення особистого селянського господарства – не більше ніж 2.0000 га;
3. Для ведення індивідуального чи колективного садівництва – не більше ніж 0.1200 га;
4. Для будівництва та обслуговування приватного житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0.2500 га, у селищах – не більше 0.1500 га, у містах – не більше 0.1000 га;
5. Для індивідуального дачного будівництва – не більше ніж 0.1000 га;
6. Для будівництва індивідуального гаража – не більше 0.0100 га.

*** Увага: завжди слід пам'ятати і не забувати, що абсолютно кожен громадянин нашої країни має своє повне право на безкоштовне отримання у особисту власність будь-якої земельної ділянки, але виключно в межах норм, які суворо визначені Земельним кодексом України, і лише один раз по кожному з зазначених вище видів використання земельних ділянок.

Крім того, будь-який громадянин України може отримати безкоштовно земельну ділянку в особисту власність у випадках, коли вона безперервно і правильно (за призначенням) використала її протягом 15 років, і якщо у неї відсутні документи, що підтверджують право власності земельною ділянкою.

Як приватизувати ділянку в Україні?

Якщо у вас виникає питання, як приватизувати ділянку під особистим будинком, якщо вона вже знаходиться у вашій власності, то тут все просто, вам необхідно подати заяву до місцевої сільської, селищної чи міської ради або обласного управління Держгеокадастру, залежно від того, де і в якій формі власності знаходиться ваша земельна ділянка, а саме: комунальна чи державна.

При безоплатному отриманні особисту власність ділянки землі рахунок земель державної чи комунальної власності є так звана " стандартна схема " приватизації земельної ділянки. Кожен громадянин України, який не встиг використати особисте та законне право, що дає безкоштовно приватизувати земельну ділянку з обраним цільовим призначенням, особисто має написати заяву до місцевого органу самоврядування, а саме за місцем розташування даної земельної ділянки. У цій заяві зазначаються такі параметри ділянки, як: орієнтовна площа, а також цільове призначення земельної ділянки. До заяви власника додається схема з генерального плану або інші необхідні графічні матеріали із зазначенням на них орієнтовного місця знаходження земельної ділянки. До заяви обов'язково прикріплюють копії всіх сторінок паспорта громадянина України та його ідентифікаційного коду. Наступне рішення, що дає право на розробку проекту землеустрою, видається абсолютно безкоштовно.

Будь-які місцеві органи влади мають протягом одного місяця дати відповідь (рішення, розпорядження, наказ): або дозволити розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у особисту власність, або мотивовано дати відмову у її видачі. Повідомлення про прийняття цього рішення надсилається заявнику в письмовій формі або вручається особисто протягом 3-х робочих днів з моменту його прийняття. Підставою для відмови у видачі цього рішення може бути лише невідповідність розташування земельної ділянки вимогам законодавства України, а також прийнятих на їх підставі нормативно-правових актів, генеральних планів відповідних населених пунктів та іншої містобудівної документації, які були затверджені в установленому українським законодавством порядку .

Мовчазна згода! Якщо заява не була розглянута, то особа, зацікавлена в отриманні безкоштовно у власність земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності, має право замовити розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Ми пропонуємо дізнатись про зміни до Закон Про архітектурну діяльність, також, договір купівлі-продажу нерухомості як себе захистити?