Кадастровий номер земельної ділянки
В Україні однією з обов'язкових умов купівлі-продажу, обміну, здачі в оренду та інших операцій із земельною ділянкою є наявність у нього кадастрового номера. Щоб привласнити кадастровий номер ділянці, необхідно пройти процедуру його отримання, проте для цього необхідно розбиратися в багатьох нюансах. Наприклад, якщо на Вашій ділянці є неоформлені будівлі, спочатку потрібно отримувати кадастровий номер, а потім необхідно узаконити самобуд.
Кадастровий номер земельної ділянки – це своєрідний унікальний (неповторний на території нашої держави) номер формату ХХХХХХХХХХ:ХХ:ХХХ:ХХХХ, який присвоюється виключно одній ділянці землі, яка має одне цільове призначення. Присвоєння кадастрового номера відбувається під час приватизації вами вашої ділянки, якщо маєте акт на право власності на землю (старого зразка - виданого до 2003 року) або діючий договір оренди.
Під час присвоєння вашій земельній ділянці кадастрового номера обов'язковим етапом є внесення повної та достовірної інформації про неї до бази Державного земельного кадастру. Кадастровий номер після присвоєння зберігається на весь термін існування земельної ділянки як єдиного цілого (до поділу або об'єднання). Навіть перехід права власності або зміна цільового призначення земельної ділянки не дає підстав для оформлення іншого кадастрового номера.
Маючи нагоду, дізнайтесь будь ласка, про онлайн тренінги Переговори з торговельними мережами: війна чи партнерство, а також, пропонуємо онлайн тренінги Активні продажі: система гарантованного залучення клієнтів.
Як отримати кадастровий номер земельної ділянки?
Наші співробітники виконують повний комплекс основних робіт з підготовки необхідної та достовірної інформації про вашу земельну ділянку та додавання її до бази земельного кадастру України, а саме:
- Кадастрова зйомка вашої земельної ділянки з прив'язкою до місцевості;
- підготовка землевпорядної технічної документації;
- створення обмінного xml файлу, в якому знаходиться вся необхідна інформація про вашу землю та про вас, як його власника;
- узгодження підготовленої документації щодо екстериторіальної системи (за рандомним принципом система сама обирає один із безлічі територіальних органів Держгеокадастру України), і як результат присвоєння земельній ділянці правильного кадастрового номера.
*** Важливо! Геодезична зйомка ділянки є обов'язковою при присвоєнні кадастрового номера. Заощаджуючи незначну суму, ви ризикуєте тим, що через деякий час до вас звернеться ваш сусід (або сусіди) з претензіями на кшталт: "Не можу привласнити кадастровий номер, тому що ваша ділянка лежить у кадастрі зі зміщенням і накладається на мою"! У результаті, ви будете змушені повторно замовляти та оплачувати необхідні для переміщення ділянки роботи, а починатися вони будуть з геодезії, на якій свого часу ви заощадили.
Список документів.
Документи, які необхідно нам надати для оформлення кадастрового номера:
- копія вашого акта на право власності на земельну ділянку чи чинного договору оренди землі;
- довідка із садового товариства із зазначенням правильної адреси земельної ділянки (у тому випадку, якщо в акті, у полі адреса ділянки, назва садового товариства не вказана);
- копії правовстановлюючих документів на будинок - свідоцтво (або витяг з реєстру нерухомості) + техпаспорт (якщо на ділянці розташований будинок, і він введений в експлуатацію);
- копії всіх сторінок паспорта (фізична особа) або копії основних правовстановлюючих документів (юридична особа);
- копія довідки про надання ідентифікаційного номера.
Терміни та ціна присвоєння кадастрового номера земельній ділянці.
Весь процес присвоєння вашій ділянці відповідного кадастрового номера наші співробітники виконують у стислий термін, від 2 до 20 робочих днів, ціна – 3500 грн. В результаті виконаних нами робіт Ви отримуєте витяг з державного земельного кадастру.
P/S: статты з нашого порталу - Як приватизувати земельну ділянку в Україні ? Також, В Україні впровадений нові методи нормування у будівництві: діє Закон України, Що таке розробка проекту землеустрою та його затвердження? Поради юристів. А також, навіщо Кадастровий план земельної ділянки, для вас, чи вашої компанії?