По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як зробити сільське господарство здатним упоратися з будь-якими викликами?

Минулого року, незважаючи на глобальні проблеми, економічна ефективність вашої компанії суттєво зросла. Як вдалося цього досягти?


Наше зростання забезпечили передусім проекти, які компанія реалізувала раніше. Це пропозиція збалансованого портфеля продуктів та послуг, що включає насіння передової селекції брендів Pioneer® та Brevant®, а також інноваційні засоби захисту рослин та цифрові сервіси. Ми досягли високого результату завдяки нашій команді. Її професіоналізм — наш рецепт, як підвищити ефективність бізнесу за будь-яких умов, навіть на досить конкурентному ринку.

Які інновації впроваджує Corteva та як вони допомагають підвищити ефективність бізнес-процесів та роботу з партнерами?

Серед ключових я назвав би перехід на прямий продаж насіння бренду Pioneer® у 2020 році: ми першими запровадили такий підхід в Україні, але на глобальному рівні Corteva, наприклад, у США, робота організована таким чином вже понад 30 років. Тобто ми знали, у кого запозичити досвід. Завдяки прямим продажам ми стали ближчими до кінцевого споживача, змогли дізнатися особливості його господарювання та запропонувати саме ті продукти, які потрібні конкретному аграрію. Завдяки такому спілкуванню на місцях на українському ринку з'явилися гібриди насіння кукурудзи з високим ФАО, тобто з тривалим терміном вегетації та високою врожайністю. Саме таке насіння хотіло сіяти наші партнери, враховуючи кліматичні зміни. Ми вивели на ринок відповідні гібриди цього року і це допомогло фермерам отримати рекордну врожайність кукурудзи приблизно 21 тонну з гектара.

*** Завдяки прямим продажам ми стали ближчими до кінцевого споживача, визначили особливості його господарювання.

Окрім нових гібридів кукурудзи та соняшника за останні два роки ми вивели на ринок низку інноваційних продуктів захисту рослин. Це значно посилило наші позиції на ринку. А деякі продукти, такі як гербіцид «Геліантекс»™ (єдиний препарат в Україні, який може ефективно протидіяти амброзії) стали зірками на ринку і протягом двох років потрапляли до списку дефіцитних продуктів. Те саме можна сказати про серію гібридів кукурудзи, створених за технологією Optimum® AQUAmax®, які дозволяють отримувати високі врожаї навіть за умов посухи, що дуже важливо для фермерів областей півдня та сходу, росповідає Андрієнко Олег Іванович.

До речі, ми пропонуємо, онлайн семінари безкоштовно, "Як вибрати професію" і як стати партнером компанії "Бізнес центр Національний", де навчають і пропонують залишитись у них працювати.

Які місія та цінності вашої компанії і як вони інтегровані у ваш бізнес?
Місія Corteva Agriscience звучить так: "Збагачувати життя тих, хто виробляє, і тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь". Ті, хто виробляє, — це фермери, заради яких ми працюємо, даємо їм можливість вільно купувати якісне насіння та засоби захисту. А споживають ті, хто купує продукти в магазинах, тобто споживачі, про які ми дбаємо, випускаючи максимально безпечні та ефективні препарати, що дозволяють отримувати високі врожаї для виробництва продуктів харчування і якнайменше впливають на навколишнє середовище.


Розвиток майбутніх поколінь тісно пов'язаний з нашою науковою діяльністю: щорічно компанія вкладає майже $1 млрд (це приблизно 7% прибутку) у наукові розробки, у нас понад 150 науково-дослідних центрів, зокрема в Україні, де провідні вчені працюють над інноваційними інтегрованими рішеннями задоволення потреб фермерів та надання їм допомоги у вирішенні викликів, пов'язаних із забезпеченням продовольчої безпеки світу зараз та в майбутньому. На сьогоднішній день у Corteva близько 16 тис. патентів та понад 65 власних діючих речовин. Цей рівень інвестицій дозволяє нам пропонувати аграріям унікальні продукти, ефективні та безпечні.

Пропонуємо дізнатись, про Емоційний інтелект. Що більшість не знають про емоційний інтелект? Та про то як досягти своїх цілей?

*** Розвиток майбутніх поколінь тісно пов'язаний із нашою науковою діяльністю.

Це важливо для нас, тому що серед ключових цінностей Corteva є «Жити безпечно». Ми займаємося безпекою співробітників, клієнтів, всього того, що ми робимо та виробляємо. Дбаємо про безпеку довкілля там, де працюємо.

Ще одна ключова цінність – «Створювати разом». Ми цінуємо всіх, хто у нас працює, поважаємо різноманітність, у тому числі гендерну, намагаємось розширити кількість партнерів, які впроваджують інклюзивні практики.

Минулого року ми прийняли Стратегію сталого розвитку Corteva до 2030 року, що включає 14 цілей. Вона базується на чотирьох основних напрямках: цілі заради фермерів, цілі заради землі, цілі заради співтовариств та цілі для операційної діяльності підприємства. Усі вони підпорядковані досягненню однієї мети — зробити сільське господарство витривалим та стійким, здатним упоратися з будь-якими викликами. Компанія реалізує соціальні проекти, спрямовані на залучення молоді до роботи в сільському господарстві, розширення прав та можливостей жінок, надання допомоги громадам.

Як ви співпрацюєте з громадами у вашій присутності?
В Україні є насіннєвий завод у селі Стасі Полтавської області, в який ми вклали майже $57 млн. З моменту заснування у 2014 році насіннєвий комплекс вже інвестував понад 3 млн грн у розвиток села, аби покращити інфраструктуру, сферу медицини, освіти та соціальне життя громади. Зокрема, компанія регулярно ремонтує дороги, купила для села машину швидкої допомоги, постійно допомагає місцевій школі, дитячому садку та підтримує інші ініціативи села.

Вже два роки ми розвиваємо програму TalentA для фермерів. У рамках цієї програми пройшли навчання фермерству 100 жінок, які отримали гранти на $41 тис. для розвитку проектів зміцнення продовольчої безпеки у громадах. Для нас це дуже важлива програма, адже ми вважаємо жінок агентами розвитку сільського господарства та переконані, що сучасні знання та підтримка дозволять відкрити себе та розвивати сім'ю, громаду, країну.

*** За останні два роки ми вивели на ринок ряд інноваційних продуктів, запропонували нові рішення щодо насіннєвого напрямку, а також щодо захисту рослин.

Деякі компанії інвестують у освіту, щоб здобути кадри, причому не сьогодні, а через 10 чи 20 років. Ігор Немировський питає вас, Ви таке практикуєте?

Ми багато та системно працюємо з молоддю. Наприклад, цього року Corteva реалізувала в Україні програму Scientibattle для популяризації природничих наук серед школярів та впровадження у школах сільськогосподарських практик. Ми провели серію наукових змагань для всіх шкіл України, у яких взяли участь близько 1 тис. дітей, а також організували грантовий конкурс сільгосппроектів, у якому перемогли п'ять шкіл із різних областей. Випустили серію науково-популярних відео із провідними вченими України. Також реалізуємо проекти колаборації із відомими блогерами, щоб зацікавити молодь працювати у галузі, проводимо відкриті уроки у школах.

Ми працюємо і зі студентами. Corteva була однією з перших компаній, що підтримали запуск магістерської програми «Агрокебет». В Уманському національному університеті садівництва в рамках проекту CortevaGrows наші колеги читають лекції з фінансів, маркетингу та цифрових технологій, компанія надала необхідну комп'ютерну техніку та програмне забезпечення для формування віртуальної бібліотеки з бізнес-тематики та допоможе студентам старших курсів придбати бізнес-досвід, радить Михайло Колосенко.

Чому ми так багато уваги приділяємо популяризації агрознань серед молоді? Щоб зацікавити її сучасним сільським господарством та показати, що це вже не важка некомфортна робота у консервативній галузі. Ми хочемо, щоб школярі та студенти зацікавилися, стали агрономами та прийшли працювати, можливо, і до нас, а з нами на землю.