По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як розрахувати площу будинку?

 Будинок має бути точно за розміром своїм господарям. У занадто маленькому буде незручно і тісно, занадто великий вимагатиме величезних витрат не тільки на будівництво, а й на експлуатацію. Оплачуючи рахунки за газ та електроенергію, роблячи ремонт і навіть прибирання, ви щоразу шкодуватимете про зайві квадратні метри, і про те, що не розрахували все як слід до початку будівництва. Розбираємо, як поетапно, крок за кроком визначити оптимальну площу заміського будинку.

1. Як визначити оптимальну площу будинку? Які розрахунки доведеться виконати?
Якими б засобами ви не мали, почніть з визначення параметрів плями забудови на ділянці. Другий крок - визначити склад і розміри приміщень, враховуючи склад вашої родини, додати до мінімальної площі, що вийшла, загальні та господарські приміщення. Третій – підібрати потрібний проект будинку з урахуванням бюджету. Не можна будувати будинок, який явно не по кишені – швидше за все, ви його ніколи не добудуєте. Четвертий крок - з'ясуйте у своїх будівельників, за якою методикою вони вважають площу (за зовнішніми габаритами, внутрішніми поверхнями, осями), скільки квадратних метрів ви все-таки отримаєте? П'ятим кроком перевірте фактичну площу, дотримуючись технології вимірювання (це особливо важливо в мансарді, там найважче підрахувати).
 Хочемо вам запропонувати, професійний ремонт вікон Київ , а також, ремонт окон киев бесплатно, тільки в цьоиу році.

2. Як визначити пляму забудови залежно від ділянки?
Щоб не порушити закон і уникнути конфліктів із сусідами, при будівництві будинку потрібно дотримуватися всіх належних відступів від кордонів, доріг і будівель. Основні вимоги до мінімальних відстаней такі: від дороги – 5 м; від паркану – 3 м, між дерев'яними будинками – 15 м; між кам'яним та дерев'яним будинком – 10 м; між кам'яними будинками — 8-10 м. Визначивши допустиму пляму забудови з урахуванням усіх відступів та матеріалів стін свого та сусідського будинку, можна зрозуміти допустимі законом розміри будівлі на цій конкретній ділянці. На невеликій плямі забудови площу будинку збільшують за рахунок поверховості: будують двоповерхові будинки, будинки з мансардою або цокольним поверхом.

3. Яким має бути мінімальний склад приміщень комфортного будинку?
У будинку буде зручно і приємно жити, якщо у кожного дорослого члена сім'ї буде своя кімната, якщо в ньому не буде коридорів (краще поєднати та зробити прохідними деякі приміщення), і якщо в ньому буде як мінімум дві комори. А мінімальний склад приміщень індивідуального будинку визначено чинним СНиП 31-02-2001 «Будинки житлові одноквартирні»:
  - Житлова кімната (або житлові кімнати);
  - кухня (або кухня-ніша, або кухня-їдальня);
  - Передня (передпокій, хол);
  - ванна кімната або душова;
  - вбиральня;
  - комора (або вбудовані шафи);
  - котельня (у документі це записано так: «за відсутності централізованого теплопостачання – приміщення для теплового агрегату»).

Кількість спалень при цьому вважають за формулою: "кількість мешканців – 1", тобто, на стандартну сім'ю з чотирьох осіб зазвичай роблять три спальні, вітальню можна поєднати зі їдальнею та кухнею, але від чого точно не можна відмовлятися у приватному будинку – це від тамбура. Взимку він захищає від холоду, влітку там знімають брудне вуличне взуття, і вдома чистіше.

4. Яким має бути розмір приміщень за чинними нормативами?
Мінімальні розміри приміщень для приватного домобудівництва наводяться у СП 44.13380.2020 та СП 137.13330.2012. Згідно з цими документами, мінімальна приміщень має бути такою:
  - загальна житлова кімната – 12 кв.
  - спальня для однієї особи – 8 кв.м;
  - спальня у мансарді – 7 кв.м.;
  - спальня на двох – 10 кв.
  - кухня – 9 кв.
  - ванна кімната або суміщений санвузол – 4,84 кв.
  -вбиральня з умивальником - 3,52 кв.м;
  - вбиральня без умивальника – 1,92 кв.м.

Якщо виходити з цих значень, мінімальна площа будинку на чотирьох із трьома спальнями, ванною кімнатою та невеликим санвузлом має бути 59 кв.м. Якщо зробити будинок більш комфортним та додати восьмиметрову котельню, приміщення для зберігання, сходи, хол та коридори, вийде 90-100 кв.м.

5. Як визначається площа будинку для кадастрового обліку?
Законодавство наказує різні підходи до визначення кадастрової площі для будинку та для квартири у багатоповерхівці, і не на користь власників будинків (від площі залежить розмір податку). У квартирах підсумовується площа всіх приміщень, що опалюються, а в будинку – площа поверхів, яку вважають за розмірами внутрішніх поверхонь стін. Тобто, в будинку при визначенні площі враховується навіть місце, яке займають внутрішні перегородки та стіни, і нікого не цікавить, опалювана це площа чи ні, кухня або балкон. Враховується все, крім неексплуатованого горища, ганку та місця, зайнятого печами. Будинок може мати такий же доступний простір, як квартира, але його кадастрова площа буде більшою.

6. Як правильно виміряти розміри приміщень?
Правильна технологія така: якщо у приміщенні вертикальні стіни, їх вимірюють на рівні 1,1-1,3 м від підлоги, якщо стіни похилі, то на рівні підлоги, а в мансарді все залежить від кута нахилу до горизонту: до 30° - на висотою 1,5 м; 45 ° - 1,1 м; від 60 ° - 0,5 м-коду.

7. Як будівельники показують площу приміщень?
Досить часто будівельники відштовхуються саме від зовнішніх габаритів, і тут треба мати на увазі, що якщо в їхньому описі коштує 6х9, то площа буде не 54 кв.м., вона зменшиться на товщину стін (так, стіна з бруса товщиною 18 см зменшує площу конструкції 6х6 на 4, 32 м). Ще метр-півтора «з'їдять» внутрішньо перегородки. Іноді площу вважають поверхнями внутрішніх стін з урахуванням перегородок – це дає реальні цифри, але їх не можна вказувати в документації: ми говорили, що так вважають площу квартир, а не будинків. Найточнішим способом визначення розмірів приватного будинку вважається вказівка розмірів по осьових лініях, але в цих складних кресленнях непрофесіоналу розібратися важко, тому клієнтоорієнтовані будівельники показують ще й варіант проекту, в якому вказано площу приміщень. Зовнішнє оздоблення також підвищує площу будинку – не забудьте це передбачити!

P/S: Статті від партнерів - Як вирішити земельні спори у судовому порядку, а також - Як вирішувати межові земельні суперечки, від професіоналів.