По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Порядок ведення державного обліку топографо-геодезичних і картографічних робіт

Уряд затвердив Порядок ведення державного обліку топографо-геодезичних і картографічних робіт, розроблений Держгеокадастром

1 вересня 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 938 «Про затвердження Порядку ведення державного обліку топографо-геодезичних і картографічних робіт», розроблену Держгеокадастром.

Цією постановою Уряду приведено у відповідність до вимог Закону України Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність нормативно-правові акти у сфері діяльності, пов’язаної з впровадженням нормативно-правових та організаційних засад ведення державного обліку топографо-геодезичних і картографічних робіт загальнодержавного та спеціального призначення.

Державний облік топографо-геодезичних і картографічних робіт є невід’ємною складовою функціонування Державного картографо-геодезичного фонду України. Належне ведення обліку забезпечить наповнення національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) відомостями та дозволить користувачам отримувати якісну топографо-геодезичну і картографічну інформацію.

Ведення державного обліку сприятиме уникненню дублювання топографо-геодезичних і картографічних робіт, підвищенню ефективності використання топографо-геодезичної і картографічної інформації, забезпеченню захисту держави та споживачів від неякісної топографо-геодезичної і картографічної інформації та продукції.

Постанова набирає чинності з 1 січня 2024 року.
Також діхнайтесь про -  ощадливе виробництво lean production, та ощадливе виробництво. План превентивного обслуговування та ремонту.

                                                      Держгеокадастр розпочинає реалізацію пілотного проекту щодо проведення масової оцінки земель.

Кабінет Міністрів України 13 жовтня 2023 року прийняв постанову № 1078 "Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо проведення масової оцінки земель", розроблену Держгеокадастром. Постанова набрала чинності 18 жовтня 2023 року.

Цією постановою Уряду визначено порядок реалізації пілотного проекту щодо проведення масової оцінки земель, зокрема встановлено організаційні заходи щодо напрацювання правових, технічних та технологічних інструментів для запровадження та проведення масової оцінки земель. Також документом передбачено вимоги до геоінформаційної системи масової оцінки земель, яка створюватиметься як складова частина Державного земельного кадастру.

Метою реалізації пілотного проекту є створення передумов запровадження в Україні масової оцінки земель, зокрема підготовка проектів актів щодо внесення змін до законодавчих актів в частині використання результатів масової оцінки земель для цілей оподаткування платою за землю.

Пілотний проект реалізовуватиметься протягом 11 місяців з дня набрання чинності цією постановою.

Акт розроблено на виконання пункту 12 розділу VI «Прикінцеві положення» Закону України "Про оцінку земель" та пункту 2.5.5.1.1 очікуваних стратегічних результатів з виконання Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2023 року № 220.

P/S: Читайте також - Єврокомісія підвищила оцінки пропозиції та попиту олійних у ЄС, а також Найефективніші для агроекспортерів пункти пропуску на кордоні, і дізнайтесь  - як вирішити земельні спори у судовому порядку, поради юристів.