По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Поділ (об'єднання) земельної ділянки

Поділ та об'єднання земельних ділянок в Україні є важливими процедурами, що регулюються відповідним законодавством.

Ці процеси можуть бути виконані з різних причин, включаючи зміну призначення землі, покращення використання ділянок, спадщину, продаж чи інші юридичні та фінансові потреби.
Для чого виконується розподіл земельної ділянки:

Можуть виникнути випадки, коли необхідно змінити призначення земельної ділянки, наприклад для будівництва, аграрного використання або житлової забудови.

Покращення використання землі: Поділ ділянок може допомогти оптимізувати використання землі, покращити її ефективність та продуктивність.

Спадщина або продаж: При спадкуванні чи продажу земельної ділянки може знадобитися поділ або об'єднання ділянок для задоволення потреб спадкоємців чи покупців.
Юридичний порядок об'єднання земельних ділянок в Україні:

Процедура передбачає такі кроки:

Підготовка документації: Необхідно підготувати всі документи, такі як заяви, технічні плани, згоди сусідів та інші юридичні документи.

Подання заяви до уповноважених органів: Заява на об'єднання ділянок подається до відповідних органів державної влади або місцевого самоврядування.

Розгляд та прийняття рішення: Після подання заяви органи влади розглядають документи та приймають рішення щодо можливості об'єднання ділянок.

Реєстрація у відповідних органах: Після отримання згоди на об'єднання ділянок необхідно зареєструвати зміни у відповідних органах кадастру.

Відповідно до законодавства України відчуження частини від цілої земельної ділянки можливе лише тоді, коли її буде виділено в окрему земельну ділянку.

Виконувати поділ землі можливо лише за умови, якщо ділянка приватизована, що підтверджується наявністю державного акта чи свідоцтва на право власності на земельну ділянку, або випискою з реєстру нерухомого майна, якщо права на ділянку оформлялися після 2013 року.

Ділянка землі вважається ділимою, якщо її можна розділити на частини, кожна з яких після поділу стає самостійною земельною ділянкою (наявність під'їзду тощо). При поділі земельної ділянки кожна зі сформованих ділянок отримує новий кадастровий номер. При розподілі землі зміна цільового призначення не допускається.
Читайте - Який порядок повернення коштів підприємством працівникові, що витратив власні кошти на потреби підприємства або у відрядженні? І Мінфін оновив форму звіту про використання коштів на відрядження або під звіт, поради юристів. 

Для чого виконується розподіл земельної ділянки:
- розподіл частини або частин земельної ділянки у разі купівлі-продажу, дарування;
- розбивка та визначення точної частини та площі землі при розподілі між пайовими співвласниками земельної ділянки.

Об'єднання земельних ділянок можливе у разі, коли:
- Ділянки землі належать одному власнику, межують один з одним і мають одне цільове призначення.

Список документів для поділу або об'єднання земельних ділянок:
- нотаріальна заява власника на поділ земельної ділянки чи об'єднання;
- якщо ділянка має кілька власників, замість Заяви роблять Договір на розділ земельної ділянки між власниками;
- копія держакту чи свідоцтва, або копія витягу з реєстру нерухомого майна;
- копії всіх сторінок паспорта;
- Копія ідентифікаційного коду.

Весь процес поділу чи об'єднання земельних ділянок займає в середньому від 2 до 3 тижнів.

P/S:  статты з нашого порталу - Як приватизувати земельну ділянку в Україні ? Також, В Україні впровадений нові методи нормування у будівництві: діє Закон України, Кадастровий номер земельної ділянки. А також, навіщо Кадастровий план земельної ділянки, для вас, чи вашої компанії?