По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як розраховується орендна плата за землю?

Хто має платити орендну плату за землю?
Орендарі земельних ділянок державної та комунальної власності сплачують орендодавцеві орендну плату за користування земельною ділянкою. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
 
Як розраховується розмір орендної плати за землю?

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Проте, річна сума платежу:
 - не може бути меншою за розмір земельного податку, встановленого ст. 274.1 Податкового кодексу України;
 - не може перевищувати 12% нормативної грошової оцінки;
 - для баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України, не може перевищувати 0,1% нормативної грошової оцінки.

Плата за суборенду земельних ділянок не може бути вищою за орендну плату.

Згідно з п.п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Запорізькою міською радою прийнято Рішення №26 від 28.11.2019 "Про встановлення розміру орендної плати за землю", яке набуло чинності 01.01.2020. Існуючі договори оренди землі повинні бути приведені у відповідність до цього рішення шляхом заключення додаткових угод.
Читайте також - Закон України Про внесення змін до законодавчих актів України, також, як розрахувати орендну плату за пай, і звісно -  як вирішити земельні спори у судовому порядку, поради юристів.
Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

Орендар, який має намір привести у відповідність договір оренди землі, надає проект додаткової угоди (додаткового договору) про внесення змін до відповідних пунктів договору оренди землі, невід’ємною частиною якого є розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку (форма затвердженна КМУ) та витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (виданий ДГК).

Орендодавець, у разі згоди з його умовами оформляє додаткову угоду (додатковий договір) відповідно до вимог чинного законодавства і повертає один примірник додаткової угоди (додаткового договору) Орендарю або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у встановлений законодавством строк.

Розміри орендної плати за використання земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності (у відсотках від їх нормативної грошової оцінки):

Якщо на земельній ділянці розміщено кілька видів об’єктів з переліку та їх площа не визначена, то орендна плата розраховується за більшим відсотком від нормативної грошової вартості.
Для вас і вашої компанії, пропонуємо відео тренінги з продажу, від компанії "Бізнес центр Національний"
 
Як сплатити податок?

Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 Податкового кодексу України.

Сплатити податок можно у відділенні будь-якого банку, в електронному кабінеті свого банку або через сервіс онлайн платежів.

У мене залишились питання, куди звертатись?

Державна фіскальна служба за місцем розташування земельної ділянки

Адміністрування та контролювання податків входить до повноважень Державної фіскальної служби України. Контролюючі органи надають платникам податків безоплатно індивідуальні консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства.

P/S:  Статті з нашого сайту - як розрахувати площу будинку? А також, як достроково розірвати договір оренди землі? Поради адвоката.