По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як працювати з інвесторами на ваших умовах?

Найпопулярніші варіанти у разі мікробізнесу: або інвестор видає вам позику, або він купує частку в бізнесі і стає співвласником.
Позика

Тут можна домовитись на 20-50% річних. Якщо у вас є ліквідне забезпечення (нерухомість, автомобіль) та його вартість вища за позику, то гроші можна отримати під невеликий відсоток. Позика оформляється договором позики. По суті, інвестор, який дає вам позику, є кредитором.


Частка у бізнесі
Розмір частки слід розраховувати з погляду потенційної прибутковості. Вона має бути від 50% річних, тобто. інвестор має повернути свої гроші за 2 роки чи швидше. Можливий варіант, коли інвестор отримує більший відсоток до повернення своїх вкладень, а потім відсоток знижується. Наприклад, спочатку 30%, а після повернення вкладень – 15%.

Я рекомендую входити в партнерство з інвестором, віддаючи йому частку до 50% і хоча б частково вкладатись у проект своїми грошима, щоб бути власником бізнесу. Частка у бізнесі офіційно оформляється створенням ТОВ із відповідними частками засновників, або інвестиційним договором. І головне: якщо ви йдете за варіантом частки у бізнесі, у жодному разі не беріть на себе зобов'язання повернути гроші.
Насамкінець історія

На виставці франшиз у Римі ми познайомилися з хлопцем на ім'я Іван. Простий хлопець із Вінниці, що володіє бургерною в центрі Парижа. Я запитав у нього: «Звідки в інгуша з простої бургерної сім'ї в Парижі?» Він відповів, що у нього навіть близько не було грошей на ресторан, але була гіпотеза, що власники приміщень у 200 квадратних метрів у центрі Парижа також мають гроші, щоб інвестувати в його бізнес. Тоді він почав ходити власниками приміщень, що підходять під бургерну, і пропонувати їм стати інвесторами. Гіпотеза спрацювала. Він обійшов 210 власників приміщень, і один з них погодився. Відсутність грошей, досвіду у бізнесі та інших речей можна компенсувати кількістю спроб.

*** Розповість Степченков Ярослав Євгенович генеральний директор тренінгової компанії

Після виходу на ринок стартап має стати видимим, потрапити до списків живих проектів — для цього зареєструватися на спеціалізованих майданчиках. Є десятки сайтів і спільнот для стартаперів, ресурси інвестиційних фондів, де можна розповісти про себе або знайти контакти для розсилки релізу по компаніях, що вас цікавлять. Це проста практика, яку проходять всі творці нових товарів.

На мою думку, якщо стартап зростає і стає помітним на ринку, інвестори самі виявляють інтерес. Отже, хороші показники розвитку та PR у професійному середовищі – це основні фактори для залучення інвестицій.

Насамперед стартап повинен думати про себе: не наголошувати на пошуку інвестицій, не витрачати на це занадто багато часу на шкоду розвитку. Важливо зробити працюючий проект, показувати динаміку зростання і досягти високих показників ефективності.

Інвестори зацікавлені у пошуку проектів не менше стартаперів, моніторять ринок та звертають увагу на ті, що у зоні їхніх інтересів.

P/S: Також, пропонуємо інші цікаві статті:
 ***Правильное  Ведение бизнеса на основании деклараций о хозяйственной деятельности.Это нужно знать
 *** Полезно знать, что При покупке авто можно теперь сэкономить от 40% до 80% стоимости. Каких моделей касается?
  *** Рекомендуем Кредитование бизнеса на выгодных условиях.Это может вам пригодится.

А також, Як залучити інвесторів, швидко? І звісно, Як набути душевного спокою, це згодиться в бізнесі.