По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

В Україні вродила гречка: у Мінагрополітики сподіваються на стратегічний запас

В Україні не відкидають вихід на формування стратегічного запасу гречки через врожайність культури цього року. Вже зараз із третини площ зібрали близько 60 тис. тонн гречки. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

"Намолочено близько 60 тис. тонн (гречки – ред.) і це всього 1/3, 35-40% від посівних площ. Це говорить про те, що ми можемо очікувати цього року на виробництво гречки близько 145, навіть зараз урожайність підвищилася, можливо, навіть 155 тис. тонн при кінцевому зберіганні, коли внутрішнє споживання 110-115 тис. з огляду на еміграцію та зменшення кількості споживачів”, - розповів Ярослав Степченков.

Він зазначив, що за останнє десятиліття вперше Україна може вийти з виробництвом гречки на рівень у півтора раза більший, ніж внутрішнє споживання, і навіть зможе сформувати стратегічний запас.
"Останні п'ять років ми 30-40%, залежно від року, імпортували", - додав Ярослав.

У Мінагрополітики очікують, що гречки буде зібрано близько 140 тис тонн. Збір пшениці завершено
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький заявив, що очікується, що в Україні буде зібрано близько 140 тис тонн гречки. Також він зазначив, що річне споживання в Україні становить приблизно 110-120 тис тонн гречки.

Якщо ми говоримо про культури, які визначає пшениця, гречка, зернові, пшоно ..., то уже збір їх завершився у більшості. Почнемо з пшениці, основного джерела виготовлення борошна. По пшениці збір завершено. Зібрано понад 19 мільйонів тонн. Щоб ми розуміли - внутрішнє споживання всієї пшениці й продовольчої й фуражної становить 7-8 мільйонів тонн. Тобто зібрано більше, ніж у два з половиною рази ніж потрібно»,

"Приблизно 1/3 уже зібрано. Досить швидко продовжується збір врожаю. По гречці ми очікуємо, дивлячись на існуючу врожайність і посівні площі, що буде зібрано близько 140 тис. тонн. Щоб в нас було знов розуміння - річне споживання становить в Україні приблизно 115-125 тис. тонн. Тому існуючого врожаю більш ніж достатньо для того, щоб забезпечити річне споживання і навіть сформувати перехідні залишки. Наголошу, що 1/3 зібрано. Фактично до кінця вересня завершиться повністю збір, на 90% плюс. І вже з жовтня можна буде споживати гречку нового врожаю", - сказав Ярослав.

Крім того, за його словами, майже завершився збір вівса.

"Якщо ми говоримо про виробництво вівса, так само збір майже закінчився. Зібрано вдвічі більше ніж внутрішнього споживання і по просу аналогічно також зібрано у 2,5 раза більше ніж внутрішнього споживання. Тому по цих базових продуктах можете бути спокійні. Вже існуючого врожаю і те, що дозбирується, в принципі, достатньо для того, щоб цілий рік мали що споживати вітчизняного виробництва!.

18 вересня повідомлялося, що в Україні аграрії зібрали 26,2 млн тонн зерна нового врожаю. Збір зернових ранньої групи підходить до завершення.
Цього року в Україні планують засіяти озимими культурами 65% від минулорічної площі – 4,7 млн га, але завдяки деокупації територій прогнозовані площі можуть збільшитися.

Статті від колег:
* Комерційна нерухомість України. Чи є передумови для інвестицій цього року?
Та як купити нерухомість на торгах вигідно?