По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як купити нерухомість на торгах?

Взяти участь в аукціоні, може будь-який бажаючий, це стосується не тільки юридичних, а й фізичних осіб. Якщо надані вами документи на торги дозволять брати в них участь, ви можете вигідно купити нерухомість. Останнє передбачає, що ви чи пов'язані з вами особи не потрапляєте під дію Закону «Про санкції», а також у деяких інших ситуаціях.

В іншому, щоб взяти участь у торгах, необхідно:
 - спочатку вибрати привабливу для вас нерухомість, чи то державне, приватне чи заарештоване майно;
 - оцінити та вивчити її, а також врахувати можливі ризики та додаткові витрати, які можуть виникнути;
 - Зареєструватися на одному з офіційних маркетплейс Прозорро, їх можна знайти на сайті системи;
 - висловити бажання брати участь у торгах;
 - сплатити реєстраційний та гарантійний внески;
 - за необхідності скористатися періодом питань перед стартом аукціону;
 - подати свою цінову пропозицію;
 - брати участь у торгах, які йдуть у три етапи, де на кожному з них у вас буде три хвилини збільшення поточної вартості;
 - переможе той, хто дасть найкращу ціну за лот.

Далі переможець підписує протокол аукціону, сплачує потрібну суму та комісійну винагороду маркетплейсу, а потім підписує договір купівлі-продажу. Після підписання договору можна перереєструвати власність він.

Варто зазначити, що гарантійна сума враховується у загальній вартості переможця. А якщо ви не виграли торги, то ці гроші вам повернуть. Щодо комісійної винагороди офіційному майданчику Прозорро, така сума регламентується державою та є однаковою для всіх майданчиків.

Якщо резюмувати, виходить на аукціонах можна вигідно придбати нерухомість або земельну ділянку. Формування ціни за лот носить конкурентний характер, тому є можливість виграти торги, витративши менше грошей, ніж це можливо зі стандартного ринку нерухомості. Цим і є привабливими дані платформи.

Чому вигідно купувати майно з торгів?
Якщо говорити про те, чому вигідно купувати майно та нерухомість на таких аукціонах, особливо це стосується системи Прозорро, то тут є головний критерій ціна. Як початкова вартість виступає оцінна, яку надає Фонд держмайна України. Від такої стартової ціни зростання може спостерігатися порівняно слабке, що відкриває дорогу до купівлі за вигідною ціною цікавого активу.

Однак може виникнути ситуація і конкурентної боротьби, і тут зростання ціни від початкового значення можливе дуже суттєве. За такої ситуації ви самі собі вирішуєте, коли відступити або, коли продовжувати боротьбу за лот на аукціоні.

Примітно, що власними силами торги відбуваються у цілком публічному ключі, а можливості всім учасників надаються цілком рівні. Таким чином, можлива купівля майна на торгах на рівних умовах для всіх учасників. Це означає, що немає корупції чи лобіювання чиїхось приватних інтересів. Тут варто розуміти, що хорошу нерухомість ви реально можете купити, але це буде залежати від готовності платити за неї, а також інтересу до неї з боку інших покупців.

P/S: Пропонуємо статті наших коллег:
Цікаво, Як дівчині освідчитися в коханні оригінально?
І Як навчитися подобатися чоловікам?
Також поради нашого сайту
Дізнайтесь про - Комерційна нерухомість України. Чи є передумови для інвестицій цього року?
Чому, Аукціони нерухомості зможуть активізувати ринок комерційної нерухомості України.