По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Китай вп'ятеро збільшив обсяг інвестицій в економіку України

Обсяг інвестицій з Китаю в економіку України, починаючи з 2019 року, збільшився вп'ятеро і досяг позначки $275 млн.
Обсяг китайських прямих інвестицій в економіку України з 2018 року збільшився вп'ятеро до $260 млн. Інвестиції з Китаю здійснюються переважно державними підприємствами та мають політичні цілі.

За період 2017-2022 рр. обсяг інвестицій в економіку України з Китаю зріс з $52 млн до $263 млн. Незважаючи на незначну частку (0,5%) китайських інвестицій в Україну від загального обсягу припливу прямих іноземних інвестицій, темпи їх приросту значно випереджають зростання прямих. іноземних інвестицій в економіку України Загалом, в Україні зареєстровано понад 1220 підприємств із китайським капіталом.

Серед успішних проектів китайських інвесторів в Україні слід виділити компанію COFCO Agri Resources Ukraine — дочірня структура китайської національної корпорації COFCO, що спеціалізується на експорті зернових та олійних культур, і це є найбільшим виробником харчової продукції в Китаї. Серед інших великих компаній із китайськими інвестиціями — виробник м'яса "Агро-Інвест", китайсько-українська аграрна компанія "Фанда" (вирощує зернові), компанія "АГСОЛКО Україна" (продаж техніки).

З останніх намірів китайських інвесторів розширити свою присутність в Україні у прошлому році  слід виділити:
 - Fufeng Group розглядає можливість будівництва на території Тернопільської області заводу з переробки кукурудзи та інвестувати $300-700 млн.
 - Китайська компанія Shenzhen MTC інвестує $14 млн в українську фірму-розробника телевізорів KIVI
 - В Україні скоро почне працювати китайський сервіс таксі DiDi
 - Більше інформації про інвестиційні проекти китайських інвесторів в Україні Ви можете знайти у нашому матеріалі "Україна – Китай: обрій для інвестицій".

*** Старожукова Інна, партнер  відзначив наступне: "За останні 3 роки ми відзначаємо зростання інтересу китайських інвесторів до приватного сектору в Україні. Поки що мало закритих угод M&A, але китайці все активніше придивляються до інвестиційних можливостей в Україні, проводять глибокі аналітичні дослідження , намагаються зрозуміти специфіку окремих галузей, насамперед цікавлять агрокомпанії із земельним банком, сільськогосподарські переробні підприємства та агрологістика. експорту України до Китаю на 90% переважає сировина чи напівфабрикати.

    У зв'язку зі скороченням зеленого тарифу практично зник інтерес до сонячної енергетики, навіть деякі китайські інвестори сьогодні хочуть вийти з цього бізнесу. Окремі ніші медичного бізнесу у зв'язку з медичним туризмом також викликають підвищений інтерес з боку китайців, його дещо стримують обмеження, пов'язані з переміщенням клієнтів у період COVID-19.

    За досвідом роботи з китайськими інвесторами можна виділити такі проблеми, які стримують приплив капіталу з Китаю в економіку України:
    - обмежена кількість якісно підготовлених інвестиційних пропозицій;
    - українські власники бізнесу ментально не готові до співпраці з китайськими партнерами (бракує витримки, комунікаційні бар'єри, відмінності у підходах ведення бізнесу та побудови партнерських відносин);
    - слабкий інвестиційний PR України в інформаційному просторі КНР;
    - 9 із 10 китайських інвесторів чули про конфлікт із Мотор-Січ між Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment та державою України, і негативно до цього ставляться”.

Зростання інвестицій з Китаю викликає пильну увагу, адже, як і з Росії, такі інвестиції часто здійснюються державними підприємствами і мають як комерційні, а й політичні мети. З Китаю надходять інвестиції з боку переважно державних компаній в українські держкомпанії. Кредити зазвичай надають китайські державні банки. Китайські компанії найчастіше інвестують у приватний український бізнес насамперед в енергетику та сільське господарство.

 *** Посол Китаю в Україні Фань Сяньжун заявив, що китайські великі компанії готові працювати на ринку України: "Є всі передумови для ще успішнішого розвитку китайсько-українських відносин. Я з оптимізмом розглядаю перспективи нашої співпраці з Україною. Для цього китайська сторона готова і надалі спільно з українською стороною докладатиме зусиль".

    "З одного боку, є перспективи посилення інвестиційного співробітництва. Проте, з іншого боку, це залежатиме від політичних домовленостей і від того, куди їх "пустять". У нас є власні еліти, які контролюють більшу частину економіки, і вони тут не хочуть бачити" іноземних конкурентів", - розповів Немировський Ігор Борисович, бізнес підприємець.

P/S: для вас буде корисно знати, про як оформити пай: що робити з окупованою землею, та  - як розраховується орендна плата за землю? По темі, як під час війни взяти в оренду землю сільгосппризначення? А також, як розрахувати орендну плату за пай? І звіснож, як вирішити земельні спори у судовому порядку в Україні. Дізнайтесь - інвестиції в агробізнес в Україні : юридичні аспекти