По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як під час війни взяти в оренду землю сільгосппризначення?

З початку війни Україна втратила близько 30% площ, які використовувалися для сільськогосподарських робіт. У зв'язку з цим наші парламентарі терміново внесли зміни до правил оренди землі.

Ці зміни дозволять оперативно залучити всі ресурси для якнайшвидшого відновлення рівня засіяних площ. Спрощення процедури оренди надасть усім охочим основний ресурс для виробництва, втрачений через війну, — землю.

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної чи комунальної власності можна передавати у найм.

Щоб взяти в оренду такі ділянки, потрібно подати заяву до органів місцевого самоврядування (якщо земля комунальна) чи до територіальних органів Держгеокадастру (якщо земля державна).

Умови оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва є такими:
  - Термін оренди не може перевищувати рік;
  - Розмір орендної плати - не більше 8% нормативної грошової оцінки земельних ділянок (в середньому по країні оцінка становить 27,5 тис. грн за гектар);
  - заборонено змінювати склад угідь, передавати ділянки у суборенду, змінювати цільове призначення ділянки, будувати тощо.
Маючі нагоду, пропонуємо відео тренінги для керівників, а також відео тренінг Фінанси для керівників та не фінансових менеджерів, що проводить компанія nbc.ua 

Договори оренди землі укладаються лише в електронній формі з використанням кваліфікованого е-підпису та без проведення земельних торгів. Річний договір оренди землі не можна буде поновлювати.

Орендар земельної ділянки не має права на:
  - Компенсацію власних витрат на поліпшення якостей землі (наприклад, добрива);
  - Висадку на земельній ділянці багаторічних насаджень (дерев, кущів);
  - Переважне право на купівлю орендованої земельної ділянки під час продажу;
  - Використання корисних копалин, торфу, лісу, водних об'єктів, а також інших корисних властивостей землі.

Такі договори оренди укладаються лише в електронній формі.
P/S: Також корисні статті з нашого сайту, такі  - як розраховується орендна плата за землю? А також, як розрахувати орендну плату за пай? І звіснож, як вирішити земельні спори у судовому порядку в Україні.