Бджолярі занепокоєні можливістю поширення кліща тропілелапса на території України
Сейчас распространение клеща Tropilaelaps clareae на территории Украины маловероятно, однако, хотя этот паразит пока не зарегистрирован в стране, все же пчеловодство находится в зоне риска.
Об этом рассказал профессор аграрного университета Грузии Ираклий Джанашия во время международной конференции по пчеловодству, где обсуждались многие актуальные вопросы пчеловодства Украины и мира, в том числе и новая угроза для пчел Грузии — клещ Tropilaelaps clareae.
Бджолярі занепокоєні можливістю поширення кліща тропілелапса на території України
Зараз поширення кліща Tropilaelaps clareae на території України малоймовірне, проте, хоча цей паразит поки що не зареєстрований у країні, все ж таки бджільництво перебуває в зоні ризику.
Про це розповів професор аграрного університету Грузії Іраклій Джанашія під час міжнародної конференції з бджільництва, де обговорювалось багато актуальних питань бджолярства України та світу, зокрема й нова загроза для бджіл Грузії — кліщ Tropilaelaps clareae.
Маючи нагоду, пропонуємо тренінг ефективні переговори Київ, Україна.
Юрій Смолін припустив, що зараз поширення кліща тропілелапс на території України малоймовірне. Його біологія передбачає, що кліщ не може існувати більше 36 годин без контакту з розплодом. У Грузії, внаслідок теплих зим, у бджолиних сім’ях не буває безрозплідного періоду. Для України ж характерною особливістю зимівлі бджіл є безрозплідний період 1-3 місяці.
Читайте також - продаж у B2B стратегія та інструменти просування компанії, в агро бізнесі.
Зміна клімату, безсніжні теплі зими призводять до того, що безрозплідний період у гніздах бджіл значно скорочується. Особливо пильними потрібно бути пасічникам південних регіонів.
"Глобалізація, безконтрольне ввезення бджіл на територію України — все це потенційні шляхи зараження тропілелапсом. Кліщ уже присутній в деяких країнах Європи та Азії, і його проникнення в Україну може бути лише питанням часу", — говорить Ігор Немировський, агро бізнесмен
Які заходи допоможуть попередити поширення кліща:
- пильність: пасічникам слід уважно стежити за станом своїх пасік і звертати увагу на будь-які незвичайні симптоми у бджіл;
- інформованість: важливо знати, як виглядає тропілелапс, і які симптоми він викликає, щоб вчасно розпізнати зараження;
- профілактика: дотримання санітарних норм на пасіці, карантинні заходи для нових бджолосімей — це важливі кроки для запобігання зараженню;
- тісна співпраця та обмін інформацією між пасічниками, ветеринарними службами та науковцями є ключовою для ефективної боротьби з потенційною загрозою.
Доцент кафедри бджільництва України Шевченко Олег зазначає, що поява тропілелапса в Україні може мати катастрофічні наслідки для бджільництва. Вчасна поінформованість, підготовка та профілактичні заходи — найкращий спосіб захистити бджіл України від цього небезпечного паразита.
P/S: статті від юристів - озвучені переваги вирощування гірчиці в Україні, також як зробити кадастровий номер земельної ділянки в Україні, та як об'єднати земельну ділянку правильно?