По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Термін оформлення незатребуваних паїв хочуть продовжити

Термін оформлення незатребуваних земельних паїв планують продовжити до кінця воєнного стану та ще додатково на два роки.

Причиною такої відстрочки є певні обмеження функціоналу Державного земельного кадастру, які діють під час воєнного стану та створюють складнощі з оформленням паїв.

«Я знаю, що у Верховній Раді є думки, щоб перенести цей термін до закінчення воєнного стану плюс додаткові два роки. Особисто я вважаю, що це питання потрібно закрити якнайшвидше, але прихильники відстрочки теж мають свої аргументи, які варто враховувати», — пояснив міністр.

Він також не виключає, що питання оформлення незатребуваних паїв можуть підхопити певні політичні сили, які намагатимуться просувати у суспільстві ідею, що громадяни заберуть земельні паї. Через це буде знайдено рішення, здатне задовольнити усі зацікавлені сторони.
Рекомендуємо, онлайн тренінги Управління відділом продажів, а також і онлайн тренінг Активні продажі, продажі по телефону, що проводить тренінгова компанія nbc.ua

Відповідно до цього законодавства, власники незатребуваних земельних часток (паїв) або їх спадкоємці мають до 1 січня 2025 року оформити право власності на ці земельні ділянки. Громадяни, які цього не зроблять, вважатимуться такими, що відмовилися від отримання земельної ділянки. Безхазяйні землі передадуть у комунальну власність територіальної громади, де вони розташовані.

Заступник міністра агрополітики Денис Башлик уточнив, що для відстрочення кінцевої дати оформлення незатребуваних земельних паїв Верховна Рада має ухвалити відповідний закон.

  "Ризика не встигнути проголосувати його, як на мене, немає. Уряд і Верховна Рада мають однозначну позицію з цього питання, і відповідний закон буде ухвалено до 1 січня 2025 року", - вважає він.

За словами Дениса Башлика, загальна площа незатребуваних паїв оцінюється у 400 тис. га. Кількість громадян, які не оформили земельні паї належним чином, оцінюється приблизно у 65 тисяч.

P/S: Також корисні статті з нашого сайту, такі  - як розраховується орендна плата за землю? По темі, як під час війни взяти в оренду землю сільгосппризначення? А також, як розрахувати орендну плату за пай? І звіснож, Зареєстровано законопроект про продовження терміну оформлення незатребуваних паїв в Україні.