По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Оренда земельних с/г ділянок та охорона земель

Програма DOBRE спільно з Всеукраїнською асоціаціює ОТГ, провели онлайн вебінар на тему: "Ключові новели Закону України № 2698-ІХ ". "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель" та практика їх застосування», щоб надати відповіді на поширені запитання територіальних громад.
Дізнайтесь про - Семінар земельні відносини в Україні. Реформа Земельно Будівельне Законодавство України. Нові зміни.


За результатами заходу фахівці сформували відповіді на запитання від громад, які були поставлені під час вебінару, а саме:

  Чи можливо на даний час проводити поділ сформованої земельної ділянки сільськогосподарського призначення.
  Як перевірити, чи використав громадянин своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки.
  Чи може термін розстрочки платежу (при здійснені купівлі земельних ділянок), що встановлений на рівні 10 років, бути зменшений.
  Чи всі земельні ділянки повинні бути зареєстровані в Державному земельному кадастрі та зареєстровані їх права.
  Хто має право на отримання безоплатно у власність земельних ділянок в умовах воєнного стану.
  Чи розробляється технічна документація чи проект землеустрою щодо надання земельних ділянок, на яких розташований об’єкт нерухомого майна (будівля чи споруда), що знаходиться у власності, однак рішення на виділення земельної ділянки відсутнє.
  Чи потрібно сплачувати втрати с/г виробництва, у разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, в якому розраховані ці втрати, затверджений після набрання чинності Законом №2698-IX.
  Чи можна проводити розпаювання земель фермерського господарства, наданих йому на праві постійного користування після набрання чинності Законом №2698.
  Чи може ОМС передавати в оренду несформовані земельні ділянки сільськогосподарського призначення, відповідно до п.27, розділу Х, Земельного кодексу України. Чи може ОМС надавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення в оренду строком на 1 рік без проведення земельного аукціону.
  Який порядок продовження договору оренди невитребуваних земельних часток (паїв), який закінчується в лютому 2023 р.
  Чи потрібно реєструвати право оренди на земельні ділянки, договори оренди по яких закінчилися в період з 24.02.2022 р. по 19.11.2022 р. та були поновлені на один рік без волевиявлення сторін.
  Чи можливо зменшити розмір орендної плати за земельну ділянку, якщо майном, розташованим на цій ділянці, підприємство не користується (не з вини підприємства, майно використовує Міністерство оборони).
  Чи потрібно реєструвати договори оренди земельних ділянок, які сформовані за спрощеною процедурою в реєстрі речових прав на нерухоме майно.
  Чи відбувається автоматичне (без волевиявлення сторін) поновлення договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, термін дії яких закінчився після набрання чинності Законом №2698.

P/S: Також пропонуємо статі - що таке верифікація? Як ставити завдання співробітникам, а також, які документи необхідні для будівництва магазину, нові правила?